Açıköğretim Sınavlarında Zorlanmayın

Açıköğretim fakültelerinin yaptığı sınavlarda başarılı olmak artık çok kolay. Sınavlara doğru ders kaynakları ile hazırlanarak derslerinizi kolayca geçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken işe doğru yerden başlamak. 

Sınava doğru kaynaklardan hazırlanmak sizi hızlı ve kolay bir şekilde başarıya ulaştıracaktır. 

YENİ DERS KAYNAKLARIMIZ

Güz Dönemi için Çıkmış Soru Kitapları
2018-2019 eğitim öğretim yılı güz dönemi için çıkmış soru kitapları,  Tüm çıkmış sorular Ara sınav, Dönem sonu Üç ders çıkmış sorular   Tüm Yıllar Tek Kitap içinde,  Uygun fiyat Özel
Read more.
Çözümlü Çıkmış Sorular
Açıköğretimin geçmiş yılda yaptığı soruları çözümleri ile beraber satın alabilirsiniz. Geniş ve açıklayıcı çözüm bilgisi sayesinde sadece doğru şık ile ilgili değil, sorunun yanlış şıkları ile ilgili olarak ta pratik
Read more.
Tekkaynak Kitapları
Açıköğretim sınavlarına hazırlanırken neye ihtiyacınız var? Sınava Hazırlık için pratik bilgiler (2 sayfada 1 dersi bitirir), Boşluk doldurma testleri, Çözümlü sorular, Doğru yanlış testleri, Çıkmış Sorular (ünite ünite çalışabilirsiniz), Deneme
Read more.
Deneme Sınavları
Açıköğretim sınavlarına hazırlık için çıkmış sorular yetersiz mi kaldı? Evet artık tek başına çıkmış sorulara çalışıp sınav kazanmak çoğu ders için imkansız. Sizin için güncel, birçok kaynaktan derleriğimiz soruları sınava
Read more.
Ders Kitabı Özetleri
300 sayfa kitabı kim çalışacak, hem de bir ders için. Üzülmeyin, artık özet var, üstelik özetin içerisinde sınav kurtaran pratik bilgileri de ekledik (2 sayfada bir dersi özetledik)  
Read more.

Onlinefotokopi sizin için tüm AÖF kaynaklarını bir araya getirdi. Başka hiçbir ek  kaynağa gerek duymadan sınavlara hazırlanmanızı sağlıyoruz. 

 • Ders Özetleri
 • Geçmiş yıllarda sınavlarda çıkmış sorular
 • Deneme Sınavları
 • Çözümlü Çıkmış Sorular
 • Boşluk doldurma ve Doğru Yanlış Testleri, Çıkmış soru analizleri vb. çok daha fazlası için doğru yerdesiniz.

Neden Onlinefotokopi?

 • Açıköğretim tarafından iptal edilen hatalı soruları eledikten sonra size sadece doğru soruları ulaştırıyoruz.
 • Onlinefotokopi de alışveriş için bir alt sınır yoktur. Neye ihtiyacınız varsa sadece onu alabilirsiniz. 
 • Sizin için kolaylaştırdık. Cevap anahtarını aramakla vakit kaybetmezsiniz. 
 • Ama sınava 2 gün var ! Üzülmeyin, kolayı var. Siparişlerinizi size mail atıyoruz.
 • Hiç birimizin her ders için üçeryüz sayfalık kitapları okumaya vakti yok.
 • Diğerlerinde soruları alsan cevap anahtarı gelmez, cevap anahtarı gelse soru hatalı çıkar. Onlinefotokopi çoğu ders için çıkmış soruları çözümleri ile beraber sunmaktadır. 

 

Ders Listesini Watsapp ile Göndermek için Tıkla
WhatsApp Yardımı - 546 898 12 37
WhatsApp ile gönder

Sadece 2 TL den başlayan fiyatlarla Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Çıkmış Sorular, Denemeler ve Ders Özetlerine sahip olmak için hemen online sipariş verin veya ( 0 546 898 12 37 + Watsapp)'i arayıp bilgi alın…Açıköğretim ders kaynaklarını (kredili sisteme uygun) adresinize gönderelim. Üstelik ücreti kapıda ödeyin.

aof soru satın al

Aöf Çıkmış Soru Siparişi İçin Tıklayınız.

Onlinefotokopi sınava hazırlık kaynaklarını sipariş etmek için hemen şimdi,

 • Hangi bölümde okuduğunuzu seçin.
 • Ara sınav, dönem sonu sınav kitapçıklarından dilediklerinizi işaretleyin
 • Ne kadar tuttuğunu görün
 • Fiyat uygunsa adresinizi yazıp siparişi tamamlayın.
 • Bizde kargonuzu adresinize gönderelim.
 • Tüm ücreti siparişinizi getiren kargocuya ödeyebilirsiniz.
 • İsterseniz kitapçıkları mail adresinize gönderelim, kendiniz çıktısını alın.

Açıköğretimde Çıkmış Sorular yıl yıl ayrılmış ve kitapçık haline getirilmiştir. Üstelik 2018-2019 kredili sisteme uygundur.  Çıkmış Soruların cevap anahtarları düzenlenmiştir. Kitapçık kodları ve ders kodlarını bilmenize gerek yoktur. Cevap anahtarları her yılın sonuna düzenli olarak eklenmiştir.

Güvenilir Sipariş Yöntemi: Kapıda Ödeme

 • Siparişi görene kadar ücret ödemeyin. Ücreti kargocuya ödersiniz… Yani sıfır risk…

En Uygun Fiyata

 • Kitapçıkta dersin geçmiş yıllarda yapılmış bütün soruları vardır. Kaç yıllık soru geleceğini sipariş sayfasında görebilirsiniz.
 • Sadece ihtiyacınız olan dersleri satın alın. Kitapçılarda satılan AÖF kitapları istediğiniz dersler yanında istemediğiniz dersleri de ihtiva eder. Bir ders için koca bir kitabı almak zorunda kalırsınız.
 • Çıkmış soruların yanında dilerseniz deneme sınavlarını da satın alabilirsiniz. Örnek deneme sorularını görmek için tıklayın.

En Düşük Kargo Ücreti Bizde

 • Kapıda Ödemeli Gönderilerde Kargo gönderme bedelini 9 TL yerine 8 TL ödeyin. Her kargo firması için (ARAS kargo, SÜRAT kargo, PTT) tek ücret 8 Liradır.

Birebir Soru Kitapçığı Edinin

 • AÖF geçmiş yıl soruları büyük boy fasikül şeklindedir. Sınavdaki gördüğünüz kitapçıkla aynı boyutlardadır. Sizlere küçültülmüş fotokopisini değil kitapçığın kendisini gönderiyoruz.
 • Hemen şimdi kampanyadan faydalanıp Kredili Sistem AÖF çıkmış sorular kitapçıklarını çok uygun fiyatlarla alabilirsiniz. 

Üyelik Yapmadan Sipariş Verebilirsiniz

 • Açıköğretim Çıkmış Sorular siparişiniz için üyelik adımları ile uğraşmayın. Hemen menüden Sipariş Ver'e basarak siparişinizi verebilirsiniz.

Güncel Sorular

 • Her ders için 2018 yılı da dahil geçmişte yapılmış arasınav –  dönem sonu kredili sistem açıköğretim fakültesinde çıkmış soruları ihtiva eder. Kitapçıklar yeni olup kredili sisteme göre hazırlanmıştır.

Zengin Ödeme Seçenekleri

 • 2018-2019 Kredili sistemine uygun sınav sorularını isterseniz Kapıda Ödeme isterseniz HAVALE-EFT veya  Kredi kartı ile hemen ödeyerekte satın alabilirsiniz.
 • 100 TL üzeri tüm siparişinizde kredi kartlarına 5 taksit mevcuttur.

Başarınızın Anahtarı

 • Geçen yıl sınavda ne sorulduğunu bilmeden bir sınava girerek ne kadar başarı sağlayabilirsiniz? Çıkmış sorular sizi zihin karmaşasından uzaklaştırıp sınava odaklanmanızı sağlar. Çok etkili bir öğrenim modelidir. Bireyselleşterilmiş eğitime uygundur.
 • Konu anlatım ve soru bankalarının fazlalıkları ile uğraşmayın. Üstelik çıkmış sınav soruları ile derslerinize çok uygun fiyata çalışmış olursunuz. Neredeyse bir kitap fiyatına bütün derslerinizin geçmiş sorularına ulaşabilirsiniz.  AÖF dersleriniz için en verimli kaynaktır…
 • Açıköğretimde bilgiye verimli ulaşmak için  aöf çıkmış sorular dan faydalanın…

 

hemen_siparis

Açıköğretimden Örgüne Geçiş

admin : 3 Eylül 2018 21:43 : Açıköğretim Fakültesi Blog, Anadolu Haber

Anadolu Üniversitesi’nin yapmış olduğu yenilikçi atılımlardan biri de merkezi Açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerine kayıtlı öğrencilere sağladığı “Yatay Geçiş” olanağıdır.

Yaşam boyu eğitim felsefesi içerisinde yenilikçi ve çağdaş bir eğitim kurumu olan Anadolu Üniversitesi’nin merkezi Açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan öğrencilere sağladığı “Yatay Geçiş” hakkı ile Türkiye genelinde örgün öğretim yapan üniversitelerin ilgili dallarına geçiş olanağı sağlamaktadır.

 “Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” in 6/4 maddesinde “Açık veya uzaktan öğretimden diğer açık veya uzaktan öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir. Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için, öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki genel not ortalamasının 100 üzerinden 80 veya üzeri olması veya kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanına eşit veya yüksek olması gerekir” denilmektedir.

 

Yatay geçiş ile ilgili diğer koşulların geçiş yapılacak ilgili Üniversiteden öğrenilmesi gerekmektedir.

Leave a response »

Açıköğretim Şifresini Unutanlar Buraya

admin : 3 Eylül 2018 21:42 : Açıköğretim Fakültesi Blog, Anadolu Haber

Şifrenizi unuttunuz, kaybettiniz ya da hatırlamıyorsanız yeni şifrenizi üç farklı şekilde alabilirsiniz.

 1. www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Şifre İşlemleri bölümündeki Şifre Hatırlatma sayfasından T.C. Kimlik Numaranız ile giriş yaptıktan sonra Üniversitemizde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza SMS yolu ile,
 2. Açıköğretim Etkileşim Merkezinin 0850 200 46 10 telefon numarasını Üniversitemizde kayıtlı olan cep telefonu numaranızla arayarak,
 3. Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak,

yeni şifre alabilirsiniz.

Leave a response »

Açıköğretimde Sınav Notu Hesaplama

admin : 3 Eylül 2018 21:41 : Açıköğretim Fakültesi Blog, Anadolu Haber, Genel

Açıköğretim Sisteminde sınav notunuz, sınavdaki doğru cevaplarınızın sayısının 5 ile çarpılmasıyla çıkan sonuçtan, sınavdaki yanlış cevaplarınızın 1,25 ile çarpılmasıyla çıkan sonucun çıkarılması ile elde edilmektedir.

Örneğin, 16 doğru ve 4 yanlış yapılan bir sınavda, 16 doğrudan 80 puan alacaksınız. 4 yanlış ise aldığınız puandan 5 puan çıkarılmasına neden olacak. Dolayısıyla, notunuz 80-5= 75 olacaktır.

Bu hesaplama 20 adet çoktan seçmeli sorudan oluşan beş şıklı olarak hazırlanan test sınavları için geçerlidir.

Leave a response »

Açıköğretimde Neden Bütünleme Yok?

admin : 3 Eylül 2018 21:39 : Açıköğretim Fakültesi Blog, Anadolu Haber

Açıköğretim öğrencilerinin en çok merak ettiği bütünlemelerin neden kaldırıldığı konusu. Bunu sizin için yetkili ağızdan kaldırılma sebepleriyle birlikte öğrendik.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmakta olup, her bir sınav organizasyon açısından Türkiye ve dünyadaki en büyük sınav organizasyonlarındandır.

Öğrenci sayısı açısından dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yer alan üniversitemizin, tüm öğrencilerine kayıt, öğrenci ve sınav hizmetlerini zamanında ve eksiksiz sunabilmesi, sistemin sürdürülebilirliği ve güvenirliği açısından en önem verilen konudur. Ancak dönemlik sistem uygulamasında, yasalarla çizilen öğretim zamanları ve bir milyonun üzerindeki öğrencimizin kayıt ve sınav organizasyonları daha kısıtlı bir takvimle çalışılmasını zorunlu hale getirmektedir. Bir sınav organizasyonu için soruların hazırlanması hariç hazırlık, organizasyon ve değerlendirme süreçleri için ortalama 60 gün gerekmektedir.

Sınavlarda başarının değerlendirilmesinde Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbiri ile ilişkilidir. Güz döneminde bir öğrencinin başarısız olduğu bir dersi bahar döneminde genel not ortalamasını yükselterek kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki akademik durum uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerimizin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir.

Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 08.01.2014/1.1 no'lu "Açıköğretim Programlarında bütünleme sınavı yapılıp yapılmayacağının Anadolu Üniversitesi Senatosunca kararlaştırılmasına oy çokluğu ile karar verildi." yazısına istinaden Üniversitemiz Senatosunun 11.07.2012 tarih ve 8/2 sayılı "Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencileri için Açıköğretim Dönemlik-Kredili sistemde bütünleme sınavının mümkün olamayacağı" kararının aynen uygulanmasına 14.08.2014 tarih ve 6 sayılı Anadolu Üniversitesi Senatosunca karar verilmiştir. Bu nedenle 2012-2013 öğretim yılından itibaren açıköğretim sistemi ile öğretim yapılan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde bütünleme sınavı uygulanmamaktadır.

Leave a response »

Açıköğretimde Üst Dönemden Ders Ekleyebilir miyim?

admin : 3 Eylül 2018 21:37 : Açıköğretim Fakültesi Blog, AÖF Bölümleri

2017-2018 öğretim yılı itibariyle, Açıköğretim Sisteminde artık istediğiniz dönemden ders seçebileceksiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; örneğin seçtiğiniz derslerden biri 3. Yarıyıl dersi ise 5. Yarıyıla kadar ders seçebilirsiniz ancak 7. yarıyıl derslerini seçemezsiniz. Ayrıca, şunu belirtmekte fayda var: Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II, Yabancı Dil I-II ve Türk Dili I-II derslerini dersin açıldığı her dönemde seçebileceksiniz.

Ayrıca, FF ya da koşullu geçerli ders notları olan CD, DC, DD notunuz varsa, bu dersleri de istediğiniz zaman seçebilirsiniz. Ancak, unutmamalısınız ki, mezun olmak için FF dersinizin olmaması ve en az 2.00 genel not ortalamasına sahip olmanız gerekiyor.

Yeni kayıt yaptıranların dersleri sistem tarafından atanacağından üstten ders seçme imkanı bulunmamaktadır.

Leave a response »
« Sayfa 1, 2, 3 ... 28, »

Açıköğretim Sınavlarında Zorlanmayın” üzerine 186 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir