SIK SORULAN SORULAR

Lütfen aşağıdan bir konu seçin.

Ders Kaynaklarımız

Ürünlerimizin fiyat listesine linkten ulaşabilirsiniz, sırasıyla okul-bölüm-dersleri seçerek kaynaklarımızın fiyatını görebilirsiniz.

Fiyat Listesi için görsele tıklayın.

İçeriğini Görmek İstiyorum

Anadolu Üniversitesi AÖF öğrencileri için 2019 yazından başlamak üzere, en fazla 5 ders seçebileceği, tek sınavla tüm ünitelerden sorumlu olunan, Haziranda kayıt, eylülde sınav olacak şekilde 11 haftalık yeni bir yönetmelik getirdi.

Bizde onlinefotokopi olarak AÖF öğrencilerinin yaz okulu programlarında derslerini istediği yarıyıldan seçmesine olanarak tanıyarak, kişiye özel kitaplar oluşturduk.

Çıkmış soru veya özet kitaplarınızı istediğiniz 5 dersi seçerek özgürce kendiniz oluşturabilirsiniz.

Yaz okulu Çıkmış Sorular ve Özet kitaplarını sipariş etmek için tıklayınız.

Çıkmış Sorular ve özetler ayrı kitaplarda olmak üzere satışa sunulmuştur. Örnekler için lütfen aşağıdaki görselleri inceleyiniz.

İçerisinde,

 • Dersin özeti,
 • Çıkmış sorular,
 • Pratik bilgiler,
 • Geçmiş yıllarda yapılan sınavların analizi,
 • Deneme sınavları
 • Çok sorulan sorular

mevcuttur. Yaklaşık 200 sayfa ve roman boyunda kitap şeklinde hazırlanan ürün içerisinde o derse ait (sadece 1 ders) tüm kaynakları bulabilirsiniz. Hem Anadolu Üniversitesi AÖF hemde Atatürk Üniversitesi AÖF için hazırlanmış kaynaklarımız mevcuttur.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki görselleri inceleyiniz.

İptal - İade - Değiştirme

Siparişlerde daima buradaki bilgiler esas alınır, dolayısıyla sipariş verdikten sonra siparişi doğru oluşturup oluşturmadığınızı mutlaka bu linkten inceleyiniz.

Siparişiniz henüz kargoya verilmediyse ve yanlış bir ürün sipariş ettiğinizi düşünüyorsanız, bize 05469881237 Whatsapp üzerinden ulaşarak siparişi iptal ettirmelisiniz.

Sipariş adresinize geldikten sonra paketi aldığınızda içeriği ile ilgili bir sorun varsa, ürünü iade edebilir veya değiştirebilirsiniz.

 1. Ürün içeriği ile ilgili ürün tanıtım sayfasında yazandan farklı bir ürün gelirse bizimle iletişime geçerek, iade veya değişim yapabilirsiniz.
 2. Sipariş vermede yapılacak bir hatadan dolayı, İade ve değişim işlemlerinde (Hangi üniversite olduğuna bakmadan, hangi ders olduğuna bakmadan verilen siparişlerde vb. müşteri kaynaklı hatalarda) gelen ve giden kargo ücretleri müşteriye aittir. Bu durumda kargo ücretleri müşteriden talep edilir.
 3. Mail ile yapılan gönderimlerde kesinlikle iade yapılmaz.
 4. İade veya değişim yapılacak ürün mutlaka bizim sözleşmemiz üzerinden tarafımıza gönderilmelidir. Sözleşme üzerinden tarafımıza gönderilmeyen ürün bize ulaşamaz.
 5. Kişiye özel tasarlanmış kitaplarda iade yoktur.
 6. İade ve Değişim kargoları için, sözleşmelir kargolar

Aras kargo – Manisa Alaşehir Şubesi Sözleşme Adı: Nöbetçi Fotokopi Emin Arif KAYA

MNG kargo – Manisa Alaşehir Şubesi Sözleşme Adı: Online Fotokopi Emin Arif KAYA

Kargolama

Değerli müşterimiz, kapınıza kadar gelip size ulaşamadan bize geri dönen bir kargo ne kadar üzücü olur değilmi?

Bu durumla karşılaşmamak için;

1. Sipariş esnasında kargo firmasını seçerken, sizi tanıyan, adresinizi bilen (en azından daha önce adresinize kargo getirmiş) bir kargo firması seçiniz.

2. Hiçbir kargo firması ile alakanız yok ise en azından, bu durum oluştuğunda gidip kendinizin şubeden alabileceği (şubesi size yakın olan) bir kargo seçiniz.

3. Kargo takibini yapınız, kargo takip numaranız yoksa, siparişiniz kargolandıktan 24 saat sonra, 05468981237 whatsapp hattımızdan takip numaranızı alabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki

Kargocular hiç bir zaman adresinize iki defa gelmezler, bir defa geldiklerinde sizi veya adresinizi bulamazlarsa, sizden gelip şubeden almanızı isteyeceklerdir.

Şubeye giderken yanınıza kimliğinizi almayı unutmayınız. Şubeye kendi gitme imkanınız yoksa, bir yakınınızı kendi kimliğinizle göndererek şubeden aldırabilirsiniz.

Kargo tercihi müşteri tarafından yapıldığından, bu durum kesinlikle onlinefotokopi firmamız ile alakalı değildir, dolayısıyla müşteri, kargo firması ile iletişime geçerek çözmelidir.

Siparişinizin ne durumda olduğunu her zaman sitemizdeki kargom nerede linkinden takip edebilirsiniz.

Kargonun tarafınıza ulaşması, onlinefotokopi siparişinizi hazırlayıp kagroladıktan sonra, 2-3 iş günüdür. Bu süreyi belirleyen etken daha çok kargo ile alakalıdır.
Doğu illerinde ve köy tipi dağıtımı günlük olmayan yerlerde bu süre uzayabilmektedir.

Sipariş Oluşturma

Hangi ürünü sipariş edeceğinizi ürünleri inceleyerek karar verebilirsiniz. Sipariş sayfasında iken ürün görsellerine tıkladığınızda, ürün içeriği ile ilgili tüm ayrıntılı bilgi verilmektedir. Hangi ürünü sipariş edeceğinizi (çıkmış soru – deneme – özet – ders kitabı – tek kaynak) ürünleri inceleyerek kendiniz karar vermelisiniz.

Kendi ders çalışma prensibinize uygun ürünü seçmekte kendiniz karar vermelisiniz.

Firmamız sadece dökümantasyon işi yapmaktadır. Firmamızda kesinlikle eğitimci veya rehber çalışmaz. Dolayısıyla hangi ürünü sipariş etme konusunu bize danışmayınız.

onlinefotokopi.com sitemiz üzerinden sipariş verirken aşağıdaki ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

1. Kapıda Ödeme

Satın almış olduğunuz ürünün ücretini, ürün adresinize geldiğinde kargocuya ödeme yaparsınız. Ödeme nakit olabileceği gibi kredi kartı ile (ptt hariç diğer kargolarda) olabilir.

2. Kredi Kartı ile ödeme

Sipariş esnasında kredi kartı ile ödeme seçerseniz, sipariş formu sizi kredi kartı ile ödeme sayfasına yönlendirir. Kredi (veya banka) kartınızla ödeme yapıldığında ürün tarafınıza kargolanır.

3. Havale veya EFT ile ödeme

Ödemenizi bize ait olan banka hesaplarına yapacaksanız sipariş formunda havale eft seçeneğini kullanın. Banka Hesap numaralarımız

GARANTİ BANKASI KONYA-ZAFER ŞUBESİ

IBAN: TR450006200077000006651037  (Hesap Adı: Emin Arif Kaya)

1. Sitemizden sipariş verebilmek için, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

2. Anadolu üniversitesi yaz okulu için hazırlanmış özel kaynaklarımızı sipariş vermek için tıklayın.

3. Whatsapp üzerinden 05468981237 numaramıza ulaşarak, beğendiğiniz ürünümüzün resmini, isim ve adresinizi yazarsanız siparişinizi biz oluşturabiliriz.

Load More

Son Yazılar

Yaz Okulu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yaz okulu ne zaman açılır?

Kayıtlar ne zaman başlayacak?İlgili öğretim yılının bahar döneminden sonra açılır. Yaz okulu kayıtları 24-28 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Yaz okuluna kimler kayıt yaptırabilir?

1- Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir.
2- 2018-2019 öğretim yılında son kez yapılacak üç ders sınavına girme hakkı bulunan öğrenciler isterlerse yaz okuluna başvurabilirler. Ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci, üç ders sınavına katılamaz.
3- Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir. Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilirler.
4- Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir.
5- Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.

Yaz okulunda hangi dersler açılacaktır?

1- Ders seçimi, aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Yaz Okulu Kayıt linkinden ilgili kayıt tarihleri arasında yapılacaktır.
2- Yaz okulunda hangi ders/derslerin açılacağı ilgili birim kurulu kararı ve Senatonun onayıyla yaz okulu kayıt tarihlerinden sonra belirlenir.

Not yükseltmek için yaz okulundan ders alabilir miyim?

1- Genel not ortalaması 2,00 veya 2,00’nin üzerinde olup FF harf notu haricinde başarısız dersi bulunmayan öğrenci, not yükseltmek için ders seçemez.
2- Genel not ortalaması 2,00’nin altında olup başarısız olan FF harf notlu dersle birlikte koşullu geçer (CD, DC ve DD) harf notu alınan ders/derslerden en fazla 5 ders seçebilir.

Not ortalamam 2.00’ın altında; yaz okuluna hangi dersleri seçebilirim?

Açılacak derslerden, FF harf notu aldığınız ders/dersler, uyarı aldığınız dönemden itibaren koşullu geçer (CD, DC ve DD) harf notu aldığınız ders/dersler ile hiç almadığınız ders/derslerden, en fazla 5 ders seçebilirsiniz.

Üç ders sınavına gireceğim yaz okuluna kayıt yaptırabilir miyim?

1- 2018-2019 eğitim-öğretim yılında üç ders sınavına katılma hakkı olan öğrenci, ders seçimi yapmadan üç ders sınavına katılabilir ya da yaz okulundan ders seçerek yaz okulu sınavına katılabilir.
2- Bir öğrenci, üç ders sınavına ve yaz okuluna aynı anda katılamaz.

Yaz okulunda devam zorunluluğu var mıdır?

Yaz okulunda Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapıldığından dolayı devam zorunluluğu bulunmamaktadır.

Mezun olabilmek için üç dersim var, üç ders sınavına mı yoksa yaz okuluna mı katılmalıyım?

1- Üç ders sınavı ya da yaz okulundan birini tercih etmeniz gerekir.
2- Bir öğrenci, üç ders sınavına ve yaz okuluna aynı anda katılamaz.

Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?

Yaz okulu ücretleri aşağıdaki  belirtilmiştir.

Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Öğretim Gideri Ücreti
Yaz okulunda 1 Ders alan öğrenci Toplam ₺160,00 öder.
Yaz okulunda 2 Ders alan öğrenci Toplam ₺175,00 öder.
Yaz okulunda 3 Ders alan öğrenci Toplam ₺190,00 öder.
Yaz okulunda 4 Ders alan öğrenci Toplam ₺205,00 öder.
Yaz okulunda 5 Ders alan öğrenci Toplam ₺220,00 öder.

Yaz okulu kayıtlarında hangi öğrencilerden ücret alınmaz?

İlgili Kanunlar kapsamında olan Şehit/Gazi yakınlarından,
03/01/2019 tarihli ve 1 sayılı Anadolu Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı gereğince engellilik oranı %40 ve daha fazla olan öğrencilerden yaz okulu ücreti alınmamaktadır.
Ayrıntılı bilgi için 2018-2019 Öğretim Yılı Yaz Okulu İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzuna tıklayınız.

Yaz okulu ders seçimi sonucunda açılmayan dersin tutarının iadesi yapılacak mı?

Yaz okulu için yatırılan Öğretim Gideri tutarı iade edilmez ve ödeme yapıldıktan sonra kayıt işleminden vazgeçilemez.
Ancak seçilen ders açılmazsa ilgili derse ait tutar, derslerin hiçbiri açılmazsa öğretim gideri tutarının tamamı iade edilir.

Yaz okulu sınavları hangi tarihlerde ve hangi illerde yapılacaktır?

Yaz okulu sınavları 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Yaz okulu sınavlarının bütün illerde yapılması planlanmaktadır.

Yaz okulu için sınav merkezi tercihi işlemini ne zamana kadar yaptırmak gerekir?

Yaz okulu sınav merkezi tercihini 19 Temmuz 2019 tarihine kadar yapan öğrenciler belirtmiş oldukları sınav merkezinde sınava katılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak değişiklikler işleme alınmamaktadır.

Yaz okulu başarı değerlendirmesi nasıl yapılır?

Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav ile yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100’dür.

Yaz okulunda yapılacak sınava kimler giremez?

Güz veya Bahar dönemine bakılmaksızın girmiş olduğu son sınavında kopya nedeniyle sınavı/sınavları geçersiz sayılan öğrenci yaz okuluna kayıt yaptırabilir. Ancak kopya olayının gerçekleştiği sınav dönemini izleyen ilk sınav yaz okulu sınavı olacağı için sınava giremez.

Yaz okuluna kayıt zorunlu mudur?

Yaz okulu uygulamasına katılım öğrencinin isteğine bağlıdır.

Yaz okulu ile ilgili sorular için öğrencilerimiz nereye başvurabilirler?

Öğrencilerimiz yaz okulu ile ilgili sorularını aosdestek.anadolu.edu.tr üzerinden ya da İletişim ve Çözüm Masası üzerinden sorarak yanıt alabilirler.

 1. A’dan Z’ye Yaz Okulu Bir Cevap Yazın
 2. Aöf’den Yaz Okulu Müjdesi Bir Cevap Yazın
 3. Atatürk Üniversitesi AÖF’de İkinci Üniversite öğrencileri için kayıtlar başladı. Bir Cevap Yazın
 4. Açıköğretim Ders Kayıtları Ne Zaman? Bir Cevap Yazın
 5. Anadolu AÖF Artık Kitap Dağıtmayacak Bir Cevap Yazın
 6. Güz Dönemi için Çıkmış Soru Kitapları Bir Cevap Yazın
 7. 2018-2019 için Yeni Ders Kaynakları 2 Yanıt
 8. Üç Ders Sınavları Ne Zaman – Sınav Hakkında Bilmeniz Gerekenler Bir Cevap Yazın
 9. Üç Ders Sınavına Girecek Öğrenciler için Tüyolar Bir Cevap Yazın